TK Kompas
dětský tábornický klub při ČTU

Tábořiště Kunčina Ves

Naše táborová základna leží v přírodním parku Lysicko, který se nachází v mikroregionu Kunštátsko-Lysicko nedaleko obce Kunčina Ves. Je každoročně využíváno oddíly Kompasu a nebo je pronajímáno ostatním klubům či jiným dětským organizacím.

Tábořiště je dlouhodobě obsazeno, takže jej již dalším klubům nepronajímáme.

Jedná se o stanové tábořiště s kapacitou 50 lidí. Kromě cca 26 stanů s podsadou se na louce nachází dřevěná plně vybavená kuchyň. Hned vedle je zastřešená jídelna, kterou lze v případě nepřízně počasí využít jako místo pro hraní her apod. Dále je zde k dispozici vojenský hangár sloužící především jako sklad nářadí a sportovního náčiní (sportovní náčiní zapůjčujeme jen po přechozí domluvě). Pitnou vodu si každý dováží v  barelech z obecního úřadu.

tn006.jpg, 4.5 kB

V případě horkých letních dnů lze pro osvěžení využít rybník, který je vzdálen zhruba 2 km nebo nádrž v obci Kozárov. Louka na které jsou umístěny stany je dostatečně velká, takže zároveň slouží jako sportovní hřiště.

Správce tábořiště:
David Křivánek e-mail (gif - 338 B) taboriste@tkkompas.com (nebo použijte formulář)

Užitečné

Hlášení táborů na hygienickou stanici samozřejmě zajišťujeme my a podáváme je za všechny uživatele tábořiště v daném roce najednou.

Dopravu zajišťuje autobusová linka č. 257 (aktuální jízdní řád) z Boskovic, Lomnice či Lysic v rámci integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje.

Nedílnou součástí denního života na táboře je i pravidelné nakupování potravin. Ty si objednáváme v prodejně potravin v Kunčině Vsi. Případné větší nákupy se dají zajistit v Lysicích nebo třeba v Blansku.

V dnešní době je nutností mít na táboře svého zdravotníka, který se stará o své svěřence jak nejlépe umí. Nicméně občas se bohužel stane něco vážnějšího, s čím si ani on neví rady. V takovém případě je v Lysicích dětský lékař. V nejhorším lze zajet do nemocnice v Boskovicích.

zdravotní středisko lékárna nemocnice Boskovice
Komenského 426 ul. Komenského Otakara Kubína 179
679 71 Lysice 679 71 Lysice 680 21 Boskovice
telefon (gif - 74 B) dle odbornosti lékaře telefon (gif - 74 B) 516 472 420 telefon (gif - 74 B) 516 491 111
ordinační doba otevírací hodiny web nemocnice

Tipy na výlety

tn008.jpg, 5.2 kB

Pro pohled z výšky vystoupejte na rozhlednu Babylon a nezapomeňte navštívit pozůstatky hradu Rychvald. A pokud vás přestanou bavit krásné lesy přírodního parku, můžete navštívit města. Nám se osvědčily dvě. Cesta do Lysic a zpět je zhruba 13 km. Kunštát je trošku dál, ale můžete využít autobus, který vás doveze až na náměstí.

 
Lysice – www.lysice.cz Kunštát – www.kunstat-mesto.cz/
  • zpřístupněný zámek Kunštát s jedním z mála dochovaných psích hřbitovů
  • uměle vytesaná jeskyně Blanických rytířů v Rudce. Kousek od ní stojí zbytek největší sochy T. G. Masaryka.
tn001.JPG, 5.9 KB
tn002.JPG, 5.8 KB
tn004.JPG, 4.9 KB
tn005.JPG, 5 KB
tn007.JPG, 5.7 KB